Jak si udržet dobrou náladu a být produktivní

by - ledna 06, 2019

Venku tma, pochmurno a déšť. Taky máte občas chuť zůstat celý den v peřinách?
K tomu, abych celý den jen neproválela a nepromarnila mi pomáhá hned několik věcí.

1. Napsat si na daný den To-do list - to znamená seznam věcí, které chci ten den stihnout a zařídit. Zahrnuje to například i praní prádla, nákup potravin nebo cvičení. Pomáhá mi to k tomu abych si ujasnila co v ten den udělám a pocit, kdy si postupně odškrtávám položky je k nezaplacení. S tím souvisí i druhý bod.

2. Najít si rutinu a tu dodržovat - to se týká například vstávání, jídla, cvičení
Nevím jak to mají ostatní, ale mě se vždycky stává, že když nechám tyhle věci náhodě nebo tomu jak se mi bude chtít, nikdy se k tomu nedokopu. Pak se mi stane, že před sebou týden vláčím několik úkolů, které by zabraly jen zlomek času pokud bych je udělala hned.

3. Poslouchat hudbu - to je něco, co mě neuvěřitelně nabíjí! Bez hudby si svůj život nedokážu představit. Vždycky si buď doma nebo venku do sluchátek pouštím nejrůznější pecky a přitom přemýšlím, poslouchám text písničky a vždycky se přistihnu, že jdu po ulici a usmívám se jen tak na lidi.

4. Tvořit něco co Vás baví - ať už je to psaní, focení, vaření, pečení, navlékání korálků, šití, vyšívání, pletení ponožek. Snažte se tvořit! A to i přesto, že Vám to zpočátku nejde, nebo i přesto, že Vám to vůbec nejde. Mě třeba nejde malování, ale přesto si občas vezmu papír a tužku a prostě kreslím a dělá mi to radost. A o zpívání ani nemluvím.

5. Dělat radost druhým - věřte mi, že když uděláte radost někomu jinému, sami budete mít radost. A stačí opravdu málo. Pár laskavých slůvek, vzkaz, který přibalíte příteli do svačiny, nebo úsměv na někoho úplně cizího na ulici.

6. Hýbejte se a jezte zdravě - nebo alespoň jezte tak jak máte osvědčeno, že Vám prospívá.
Je až k neuvěření jak moc ovlivňuje fyzická kondice tu psychickou, vytvořte si rutinu, která bude pro Vás a Váše životní tempo dlouhodobě udržitelná a to jak ve stravě, tak i cvičení.

7. Hýčkejte se - hlavně teď v zimních měsících, kdy je venku zima a mráz není nad to si napustit horkou vanu plnou pěny, dát si něco dobrého k pití a číst si.

8. Čtěte knihy nebo citáty od inspirativních lidí - tenhle bod je alespoň pro mě hodně důležitý. Nic mě nenakopne víc, než když vidím, jak si někdo jde za svými cíli a dělá maximum pro to, aby byl šťastný. Jednou z těch inspirativních lidí, které sleduji je třeba Mimi Ikonn, která sdílí část svého života jak na instagramu tak i na youtube a  její videa a příspěvky mě vždycky tak motivují  a dobíjí energii.


Pokud i vy máte nějaké tipy na to jak být produktivní, budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích.You May Also Like

0 komentářů